Martin Krupička

Jak správně skladovat destiláty

6.3.2017
Koupili jste si investiční láhev a nevíte jak jí správně skladovat? Tady je jednoduchý návod.

Co ovlivňuje skladování a kvalitu destilátu

Předem bychom si měli uvědomit, že whisky, cognac atd. není víno. Některé věci však mají společné. Jaké jsou nejhorší vlivy, kterým byste se měli vyhnout:

  • Sluneční svit – neznám horšího prevíta, než je slunce. Je to stejné jako s barvou vašeho oblečení.
  • Teplotní výkyvy – to navazuje i na již zmíněné slunce. Chvíli teplo, chvíli chlad. To zkrátka nedělá dobře.
  • Špatný uzávěr – korek nebo šroubovací uzávěr, budeme se bavit níže.
  • Prostor skladování – místo, kde máte spreje, barvy, brambory atd. není moc vhodné. Navážeme na předchozí bod špatný uzávěr.
  • Typ nádoby – sud nebo láhev. V sudu probíhá neustálé zrání, kdežto v láhvi téměř žádné. Slovu téměř se budu věnovat v příštím samostatném článku.

 

 Jaké jsou nejčastější uzávěry

  • Šroubovací
  • Korkový
  • Silikonový
  • Skleněný

 

Nyní se budeme zabývat dvěma uzávěry: korkový a šroubovací

 

Korek

Korkový uzávěr se v dnešní době používá velmi málo. Já ho osobně u destilátů velmi nerad vidím a mám k tomu své důvody.

Vady – u vína se uvádí, že 10% korků je vadných, tzn. každé desáté víno je vlivem nekvalitního korku špatné. To je docela velké číslo. A nedělejte si přátelé iluze, že výrobci destilátů používají kvalitní korky. Ono můžete použít korek za 5,70 ale také za 2 koruny. A když vyrobíte za rok milion láhví, je zde cenový rozdíl 3,7 miliónu, za 10 let 37 milionů a za 20 let 72 milionů korun. A s touto částkou se prostě majiteli společnosti žije lépe, než když vám připlatí za kvalitnější korek. To je zkrátka ekonomika.

Nevýhody korku – každý vinař to zná. Korek je náchylný na plíseň a pokud není neustále ve vlhkém prostředí, je to přeci jenom kůra stromu, velmi rád vysychá, zmenšuje svůj objem a začne propouštět vzduch. To má za následek oxidaci destilátu a jeho vypařování. Laik by řekl, že stačí prostě skladovat láhev na ležato a problém je vyřešený. Není. Korek je taková potvora, že se také velice rád rozpadá a přiznejme si, uvnitř láhve destilátu je celkem velmi agresivní prostředí. Opět vinaři to znají. Kdo skladuje desetiletí vína grand cru, občas musí korkový uzávěr prostřednictvím specializované firmy vyměnit.

Řešení první – Láhev skladujte ve vzpřímené poloze, tedy ve stoje. Ano, korek bude časem propouštět vzduch a znehodnocovat vaši láhev. Jediné řešení, které vám mohou nabídnout, je vosk. Ano, zavoskovat hrdlo láhve a tím zcela obsah uzavřít. Dejte si pozor na poškození kolku (pozdější prodej). Podívejte se do obrazové přílohy. Zavoskované láhve, u kterých se obsah alkoholu nedotýká korku, jsou schopné vydržet i stovky let.

Řešení druhé – pokud máte doma opravdu kvalitní vinotéku, zkuste si pohrát s teplotou a vlhkostí. Jde o velmi elegantní řešení, ale pořád s poměrně velkým rizikem rozpadu korku. Bohužel, taková je příroda a její zákonitosti.

Poznámka: Někdo může namítat, že na zámcích a hradech, v jejich sklepích, jsou láhve bez problémů schopné přežít opět stovky let. Ano, máte naprostou pravdu, pokud tam mají unikátní a vhodné mikroklima. To však v panelovém bytě nebo běžném domě nepředpokládám.

 

Šroubovací uzávěr

Nyní přicházíme do mnohem jistějších vod. Pokud je šroubovací uzávěr dobře vyrobený, správně nasazený atd., stačí postavit láhev někam do temna do komory a máte hotovo. Investiční láhve jsou baleny v pěkných obalech, takže je v nich jednoduše ponecháte, prostě jak říkám, žádná věda.

Jediné, co bych doporučil je, každé dva roky svoji láhev vytáhnout a zkontrolovat zda obsah neuniká. Pokud ne, šup s ní zpátky, pokud ano, opět jedinou radu, kterou pro vás mám, je vosk.

 

Závěrem

Pokud uzávěr začne propouštět vzduch, nečekává vás nic jiného, než že destilát začne oxidovat, odpařovat se a být ovlivňovaný cizorodými pachy (pokud máte v té samé místnosti brambory, ředidla, barvy atd.).

Na druhou stranu 99,5% uzávěrů je dnes šroubovacích a u nich stačí jednou za dva roky svoji láhev zkontrolovat.

 

MK

Miny

Zdravíčko, snad si to tu někdo přečte, případně byste to mohl dát někam do novějších tipů ;-) Našel jsem bezva věcičku, která spolehlivě nahradí vosk, případně se dá použít pod vosk, ale myslím, že po použití není vosk již potřeba. Jedná se o fólii s názvem PARAFILM. Velice dobrá věc na izolování uzávěrů lahví. přikládám odkaz na video na youtube, jak tuto fólii použít. Doporučuji nekupovat v ČR (je předražená) ale například na ebay.com nebo ebay.de. Vychází tam na pár korun. Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=Mpy5NylO4fo Snad se to někomu bude hodit ;-)

Martin Krupička

Dobrý večer, díval jsem se specifikaci výrobcem a není vhodný pro dlouhodobé užití + je použito vcelku velké množství chemických látek, které se postupně uvolňuji. MK

Miny

Dobrý den. Děkuji za informaci. Takhle do hloubky jsem to nezkoumal. Všiml jsem si jen toho, že takto ošetřené lahve jsou nabízeny i v aukcích, tak by mě vůbec nenapadlo, že to nebude vhodné. Vy své lahve tedy obalujete voskem?

Martin Krupička

Dobrý den, zatím nebylo třeba. Vosk ale používám u darovaných láhví, kde je pouze korek. Tj, když od někoho dostanu nějakou speciální slivovici, která je uzavřena pouze korkem, automaticky voskuji. MK

Martin

Dovolím si nesouhlasit takřka všechny láhve co mají ochrannou fólii pod ní mají korkový uzávěr.

Matej

Dobrý deň prajem, chcel by som sa vrátiť k tejto staršej téme. Vlastním okolo 20 fliaš whisky a rumu, ktoré mám uložené pod schodiskom v rodinnom dome. Nachádzajú sa v suchu a tme, no mám pocit, že teplota je tam vyššia (+-23) a nie je tam žiadna vlhkosť. Môžem vás požiadať o radu - sú tieto podmienky vyhovujúce? Pivnicu bohužiaľ k dispozícii nemáme. Bola by dobrá alternatíva chladnička na víno? - fľaše by samozrejme neležali ale stáli. Ďakujem a prajem pekný deň!

Jiří Šalplachta

Tak já mohu potvrdit, že parafilm je opravdu nevhodný pro dlouhodobé skladování destilátů.

Jiří Šalplachta

Tak já mohu potvrdit, že parafilm je opravdu nevhodný pro dlouhodobé skladování destilátů.

22.11.2020

Puntacana Club Tesoro recenze

Puntacana Club Tesoro review

4 + Číst dále
18.11.2020

Otázky a omyly v investování do destilátů 1. díl

Questions and mistakes in distillates investing Part 1

6 + Číst dále
12.11.2020

Rebel Yell 10y DOPORUČUJI ideální investice listopad 2020

Whisky and spirits, ideal investment of November 2020

2 + Číst dále