Martin Krupička

Kam v Praze za požitky

26.3.2019
My favourite points in Prague

Jste v Praze a nevíte někdy kam zajít? V dnešním článku bych vám doporučil několik podniků v okolí centra, dle příležitosti, kde to mám rád. Jsou to taková ta místa, kde dostanete za férové peníze, férový produkt. Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale tak už to bývá.

 

Zázvorový „čaj“

Pokud mohu doporučit, navštivte určitě Kavárnu Lucerna. Za velmi příznivou cenu dostanete silný výluh zázvoru, který určitě neurazí. Podnik se nachází v samotném centru, a pokud se vám podaří získat místo u „okna“, je posezení docela příjemné.

 

 

Káva

Kvalita kávy se v ČR velmi rychle zvedá, ale pořád bohužel vítězí černá a mastná zrnka od nadnárodních společností, ze kterých ani ten nejlepší stroj nic skvělého neudělá. Možnou alternativou pak může být Pražírna – kavárna, kde se o kávu skutečně dobře starají a jedou pro mě na kvalitu, která vůbec nemusí být drahá. Naopak. Ceny jsou často nižší, nežli ve „stylových“ restauracích.

 

 

Víno

Nyní se nechci bavit o nějakém super skvělém zážitku, ale skutečně o velmi dobré kvalitě za poctivou cenu a to je pro mě kavárna Platýz, dislokovaná opět v centru. Proti jejich vínům v běžné ceně kolem 350,- láhev nikdo nemůže nic mít. Dobrá lokalita, příjemný personál, hezký interiér. Pro zastavení se na sklenku vína v centru, skvělé.

 

 

Pivo

S rozmachem minipivovarů dnes máme skutečně z čeho vybírat. Já jsem si ale oblíbil Pivovar U tří růží. Jejich Vídeňské červené a i ostatní speciály mám prostě rád. Cena je sice trochu vyšší, ale já zase nejsem nějaký pivař. Nevýhodou tohoto podniku je častá plná obsazenost mnohdy hlučných turistů.

 

 

Pizza

Mojí volbou je Wine food, kde sice zaplatíte také trochu vyšší cenu, ale na druhou stranu víte, že dostanete to, co jste si objednali. Mě prostě nebaví náhražky surovin. Když vidím pizzerii, kde je Quattro formaggi složená z eidamu, hermelínu, nivy a levné mozzarelly, tak fakt ne. Další bonusem je bezplatné parkování, které je v Praze velmi často problém a živá hudba.

 

 

Večeře

Příjemné prostředí, dobré jídlo, skvělý servis nemusí být vůbec drahý. Osobně jsem byl velmi příjemně překvapený z restaurace Mánes, kde jsem si objednal „Kachní korunu“ a musím říci, stálo to za to. Po zhruba půl hodině čekání vám přivezou vynikající kachnu, kterou před vámi naporcují a zalijí skvělou omáčkou. Poté ji odvezou, aby ze zbytků na skeletu během pár minut vykouzlili velkou mísu zajímavého salátu. Když si zarezervujete stůl v noci, můžete se kochat pohledem na zlatem zalitý Pražský hrad a Národní divadlo. Za mě, skvělé.

 

 

Dezert

A pokud si chcete udělat příjemnou tečku za celým dnem, dát si něco sladkého, zkuste se podívat do Café Colore. Mám rád ty jejich extrémně čokoládové dezerty v kombinaci s dvojitým espressem.

 

 

Závěrem

V tomto článku jsem nechtěl popisovat restaurace a podniky, do kterých běžně asi nezavítáte. Chtěl jsem prostě upozornit na několik zajímavých variant, jež vás mohou příjemně překvapit. Pokud máte nějaký váš osobní tip, určitě jej napište do komentářů, což asi všichni oceníme.

 

MK

Martin

A kam na whisky? Existuje vůbec v ČR nějaký whisky bar kde by měli větší výběr (50-100 a více) a při tom rozumné ceny? Jack Daniels za 200 fakt ne.

Martin Krupička

Dobrý den, těch podniků je spousty. Třeba i takový Jazz Dock má velmi slušný výběr za velmi pěkné ceny. A s návštěvou zajímavého koncertu to pro vás může být zajímavý tip. MK

Michal

Martin: http://marpek-whisky.cz/ (Praha-Dejvice)

Martin Krupička

Velmi zajímavý podnik :-)

jirka

Martin: Black Stuff v Olomouci, nebo whisky bar který neexistuje v Brně?

R

Colore už pár let opravdu NE.

Martin Krupička

Dobrý den, špatná zkušenost? MK

18.5.2020

Karamelizovaný ananas

Caramelized pineapple

1 + Číst dále
12.5.2020

Olivový olej, co o něm vědět

Extra Virgin Olive Oil Is the Healthiest Fat on Earth

2 + Číst dále
7.5.2020

Vylaďte si Espresso Martiny

Homemade Espresso Martiny

0 + Číst dále