Martin Krupička

Zprávy dle mého výběru 03/2019

21.3.2019
Reports of my selection 03/2019

Na začátku měsíce jsem měl obavu, že nebudu mít o čem psát, což se ukázalo jako zcela liché. Velmi zajímavé zprávy k zamyšlení přibývají jako houby po dešti a já jsem nyní vybral jejich rekordní počet, pro vaše zamyšlení.

 

Japonský ministr se omluvil, že přišel o tři minuty později

Jiný kraj jiný mrav. Tím nechci říci, že bych někdy nepřišel pozdě, bohužel, ale na druhou stranu je to v Evropě zpráva jako z jiného světa, když si uvědomíme, že v ČR máme radost, když se vůbec někdo dostaví. Pak bych dal ještě do kontextu zprávu z minulého roku, kdy se cítili Japonci velice pobouřeni, protože jejich vlak vyjel o 25 s dříve, nežli měl. Jak koneckonců psal jeden diskutující na sociálních sítích: Co kdybych chtěl stihnout vlak 4 s před odjezdem? A kolik je průměrné zpoždění japonských vlaků? V globálu zhruba 18 s, ale jsou i tratě, kde se můžete dočíst 1,6 s.

 

Šokující scéna! Fotbalista pořezal soupeře.

Asi to nějak nechápu. Na jednu stranu jsou média pohoršená tím, že někdo může klesnout na tuto úroveň, tedy pořezat soupeře, na druhou stranu jsou to ona, kdo např. v článku: Koroze královské koruny! Světová média tepou halucinogenní večer v Madridu., což je článek o vyřazení Realu Madrid, utočí na ty nejnižší pudy fanoušků a čtenářů. Na jednu stranu říkáme, že násilí na fotbalu je hrozné a na druhou stranu, pokud je vyřazený někdo z „favoritů“ média o situaci hovoří jako o národní tragédii. Nikdo nepíše, gratulujeme např. týmu Ajaxu, protože svoji systematickou prací a touhou uspět zvítězil. Ne, my tady říkáme, že prostě Real musí být nejlepší. To je ale nesmysl. Ostatní již navždy nemají nárok? Pak se nedivte, že ve sportu, kde často 50 000 příslušníků nižších vrstev křičí na cca tři desítky multimilionářů: Makej hajz.., že vzrůstá agresivita. Kdo je vinen? Media a majitelé klubů, kteří to jsou v honu za ziskem schopni akceptovat.

 

Podle kritiků je Will Smith příliš světlý na to, aby hrál otce a trenéra sester Willamsových.

Tak tato zpráva mně fakt rozsekala. Nevím, co by stalo, kdyby slovo světlý, bylo nahrazeno slovem tmavý. A pak. Když vidím v této době některé ukázky, tak bůh je černoch, Thor je černoch, Zeus je černoch a najednou nám zde někdo vnucuje socialistický realismus, kdy i herci v 50 letech, pokud hráli divadlo a bylo ve scénáři, že popíjejí pivo, museli mít opravdové pivo. Ale třeba si Will Smith flujdne pohlaví a zahraje si matku.

 

Bez indiánů a zbraní. Politická korektnost ovlivnila masopustní veselí, některé kostýmy byly tabu.

Tak nám v Německu zakázali kostýmy indiánů a to rovnou pro děti. Nevím, ale nejkrásnější vzpomínky na dětství mého otce jsou spojeny s náčelníkem všech Apačů Vinnetouem. Nechápu, zda byl můj otec rasista, nebo je tím urážel, když bojoval s imaginárními nepříteli vždy čestně a nakonec zvítězil. Všude zavládl mír a klid. Jsem zvědavý, kdy jako u Tintina, započne ještě tvrdší cenzura. Asi bude lepší ukazovat indiány jako úspěšné podnikatele, majitele protěžovaných kasin, nežli jako čestné bojovníky milující přírodu.

 

Google chtěl řešit diskriminaci pohlaví. Šokovaně zjistil, že hůře platí muže.

K tomu asi není, co dodat. Možná nastal čas, aby konečně vyšel do ulic Black Sabbath průvod skupiny Mee too a začal bojovat proti další diskriminaci. Já bych skutečně rád viděl ta rovná pravidla ve všech odvětvích. Jenže to nějak nefunguje, protože zatím marně hledám dívky, které stávkují s tím, že nevyjdou na přehlídkové molo, dokud nebudou jejich kolegové brát stejně a všechny ty chudé ženy z porn průmyslu, které neměli jinou možnost obživy, protože stát je tak bezohledný, že v rámci podpory v nezaměstnanosti nepřispívá na produkty Louis Vuitton, s tím, že do rovných pravidel nezalehnou. Něco mi říká, že žijeme ve světě, kde jsou pouze dvě možnosti. Zákaz nebo podpora. Zdravý rozum chybí.

 

První genderově neutrální hlas má 145 až 175 hertzů.

To jsem opravdu netušil, že někoho dnes mohu popudit i tím, že nemám hlas v tomto rozmezí. Omlouvám se všem, že je na mě poznat, že jsem muž. Za mých mladých let, když někdo měl podobné názory, byla řešením studená sprcha. Fungovalo to a bylo to eko bio.

 

Museli jsme jíst krysy: Schwarzenegger rozmluvil fanoušky na FB

Příspěvek Terminátora:

Tady je jedna vzpomínka. Vyrostl jsem bez tekoucí vody, takže jsem nevěděl co je sprcha dokud jsem v 15 letech nezačal chodit do posilovny. Toto umyvadlo a žínka bylo způsob, jakým jsme se umývali. Brácha a já jsme museli donést vodu ze studny domů a potom jsme se mohli všichni umýt. Nejprve matka, poté otec, pak bratr a nakonec já. Voda byla trošku špinavá, než se na nás dostalo, ale s bráchou jsme kvůli tomu pro novou nešli. Svěřte se mi se svými vzpomínkami z dětství, které vám připomínají, jak velký pokrok jsme udělali.

Co vy na to?

 

Íránec požádal dívku na veřejnosti o ruku, oba skončili ve vězení

Tak to si toho chlapec dovolil opravdu mnoho. Jenže jaký je rozdíl mezi mravní policií a dnešní korektní politikou, kdy už dítě ani neví, kdo je jeho matka a otec, protože ve Francii se musí nazývat osoba 1 a osoba 2.

 

Británie bojuje s menstruační chudobou. Studentkám dá bezplatně hygienické potřeby.

Když si článek pozorně přečtete, tak zjistíte, že každá desátá žena nemá na, jak jsem při naší diskusi doma v nadsázce řekl, peška. Ve Velké Británii žije 66 mil obyvatel, z nichž cca polovina jsou ženy. To znamená, že zhruba 3,5 milionů lidí má problémy tohoto charakteru. Pro představu v ČR by to bylo zhruba 62% žen. Takže pokud si někdo myslí, že ČR není ráj na zemi, jeďte. Jeďte na ten západ a užijte si to tam.

 

Školení pilotů na nový systém Boeingu trvalo necelou hodinu. A bylo on-line.

Kdysi jsem četl analýzu, proč za druhé světové války mělo nejlepší piloty ČRS a Německo. Bylo to zajímavé čtení, jak takový pilot musel začínat nejdříve na kluzáku, pak přešel na menší stroje, aby se pak stal leteckým esem. V závěru války už také stačil takový online kurz. Jak to dopadlo, všichni víme. Popravdě se přiznám, že mě tato 4.0 doba začíná děsit čím dál tím více. Školení pilotů online za padesát minut, školení proti diskriminaci týden osobní účasti. Má to svoji logiku.

 

Ekologie naruby aneb jak školačka Greta zachraňuje klima haldami plastového odpadu.

Asi netřeba nikomu říkat, kdo je to Greta Thunbergová. Nedávno se tato dívka stala díky svému záškoláctví jakousi dočasnou celebritou. Jenže pak sdílela svoji fotku z vlaku a najednou se aura výjimečnosti rozplynula a ukázalo se, že je to další z pomatených aktivistů, kteří si nevidí do pusy. Jak jsem nedávno četl krásné moudro: Nemám nic proti studentům, kteří bojují proti kácení pralesů v Jižní Americe, ale by nebylo špatné občas zalít kytky ve třídě, které tu usychají.

 

Závěrem

Svět se zbláznil a já už vlastně nevím, co je to být normální. Jak říká můj kamarád T.K. Víš jak poznáš vegana? Ne? Buď v pohodě, ani nemusíš, on ti to do dvou minut sám řekne.  

 

MK  

Vašek

Používat selský rozum není normální. Všichni zviditelňování ochránci čehokoliv jsou krapet pomatení jedinci. Jejich typický příklad jsou jehovisté. X-krát jsem s nimi vedl debatu o Boží lásce. Vysvětlili mi, jak nás všechny Bůh miluje bez rozdílu stejně. A že se k nim mám přidat a jak to je správné atd. Tak jsem se zeptal, zda je má Bůh tedy raději. Vysvětlili mi, že ne že bez rozdílu nás má všechny rád stejně. Tak jsem se optal, proč tedy mám být s nimi, když mě má Bůh rád stejně? Tak mi začli vysvětlovat defakto jak je má raději... Tak jsem se zeptal, zda je tedy má raději. Opět jsem byl zjištěn že ne, že miluje všechny stejně bez rozdílu. No a tak to bylo několikrát dokola a nemohli se sami z toho vymotat. A tak to je se všemi výraznými ochránci. Čest těm v ústraní, co skutečně se snaží něco dobrého dělat...

Martin Krupička

Dobrý večer, trochu bych se bál, aby na mě neposlali senior manažera, ale chápu. Děkuji za komentář. MK

Martin

Zajímavé čtení. Co se týče selského rozumu zatím marně tápu v jedné otázce - pokud láska pramení ze srdce odkud se bere nenávist?

Martin Krupička

Dobrý den, obávám se, že i láska je otázkou mozku. Srdce s tím nemá nic společného. Odkazuji se tak na rozhovor s p. profesorem Pirkem. MK

24.5.2020

Netradiční obaly na alkohol

Non traditional alcohol packaging

0 + Číst dále
29.4.2020

Zprávy dle mého výběru 04/2020

Reports of my selection 04/2020

0 + Číst dále
21.4.2020

Kde se vypije nejvíce vína

Where to drink the most wine

0 + Číst dále